piątek, maj 10, 2024

Wirtualna gra miejska „Kraków w cieniu swastyki”

Uczniowie klasy 4t: Gabriela Krawczyk i Jakub Malarczyk wzięli udział w wirtualnej grze miejskiej „Kraków w cieniu swastyki”, zorganizowanej przez Muzeum Historyczne z okazji Dni Pamięci Ofiar Gestapo. Konkurencja miała formę mobilnego quizu historycznego zaprojektowanego w aplikacji ActionTrack. Uczestnicy wcielili się w rolę młodego człowieka, którego wojenne losy rzuciły do okupowanego przez Niemców Krakowa. Poznali realia życia codziennego w mieście w latach II wojny światowej oraz miejsca i ludzi związanych z działalnością konspiracyjną. Następnie musieli rozwiązać zadania które wymagały dużej spostrzegawczości, koncentracji oraz logicznego myślenia. W międzyszkolnym konkursie Gabrysia i Kuba zajęli 4 miejsce, a do podium zabrakło nie punktów, lecz odrobiny czasu. Serdecznie gratulujemy sukcesu w grze !!!

Odpowiedzialna: Sabina Bałas-Gąssowska