wtorek, maj 21, 2024

Wycieczka do Niepołomic

06.10.2015 klasy 2c i 3c pod opieką wychowawczyń Małgorzaty Kolbusz i Aliny Haczek odwiedziły Niepołomice. Miasto niedaleko Nowej Huty,które przyciąga zarówno turystów swoją ofertą zabytków i atrakcji,jak i inwestorów w strefie ekonomicznej.

Uczniowie zwiedzili Zamek Królewski- zwany „małym Wawelem” i ogrody Bony. Zapoznali się z legendą Justyny, której pomnik-fontanna stoi na niepołomickim rynku.

Główną atrakcją tego dnia była wizyta w Małopolskim Muzeum Dźwięku i Słowa, gdzie spotkali się z historią fonografii począwszy od przełomu XIX i XX wieku po lata 90. Poznali zapomniane już dziś urządzenia do odtwarzania dźwięku, poczuli klimat tamtych lat.

W programie dnia był również seans filmowy w kameralnym „Kinie za rogiem”, który został specjalnie zamówiony dla nas. Uczniowie oglądali film pt Carte Blanche polskiego reżysera Jacka Lusińskiego.