poniedziałek, maj 20, 2024

Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa to jedna z form partycypacji, którą oferuje miasto. Wpływy partycypacji na rozwój małych społeczności lokalnych, a co za tym idzie i miejskiej aglomeracji jest niezaprzeczalnie ważny i widoczny. Budżet Obywatelski miasta Krakowa to już ponad 650 projektów przekazanych do realizacji w ciągu 6 edycji. Od 1 kwietnia rozpoczyna się już jego 7 edycja. Do 30 kwietnia będzie można złożyć za pomocą specjalnie dedykowanej platformy online dostępnej pod adresem www.budzet.krakow.pl swój projekt, który po pomyślnym przejściu weryfikacji formalnej oraz merytorycznej i prawnej będzie mógł zostać poddany pod głosowanie mieszkańców, które odbędzie się w dniach 26 września - 5 października 2020 r.