wtorek, maj 21, 2024

Zajęcia dydaktyczne na Politechnice Krakowskiej

W dniu 13.11.2015 r. uczniowie klasy 4te w zawodzie technik pojazdów samochodowych uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej w Instytucie silników spalinowych.

Zajęcia rozpoczęły się wykładem na temat promowania BRD, a w tym także symulator dachowania - owoc współpracy Fundacji oraz Politechniki Krakowskiej. Młodzież miała okazje spróbować jak to jest podczas dachowania.

Po wykładzie odbyły się zajęcia w Instytucie silników spalinowych, które prowadził Pan dr inż. Robert Janczur. Obserwowaliśmy badania, jakie studenci przeprowadzali na temat różnicy, w jakości paliwa dla różnych liczb oktanowych spalanych w silnikach spalinowych.

Po wizycie na PK wniosek jest jeden, bierzemy się do pracy (czas zdać maturę) Politechnika czeka!!!

Opiekun Justyna Płaskocińska