wtorek, maj 21, 2024

Wycieczka do Wrocławia

Uczniowie klas 1ta i 1tb w ramach integracji klas, uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć najpiękniejsze zabytki miasta: starówkę wrocławską, Plac Solny, Zakład Narodowy Ossolińskich, Uniwersytet Wrocławski, Promenadę Staromiejską, Ostrów Tumski – katedrę i kościół Św. Krzyża, most Zakochanych, Stare Jatki Miejskie.

Będąc we Wrocławiu nie można nie obejrzeć Panoramy Racławickiej. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można podziwiać wielkie malowidło ( 15x114 m), które „przenosi” widza w inną rzeczywistość – trójwymiarowego obrazu – bitwy pod Racławicami.

Dużą atrakcją okazało się zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie od roku istnieje nowy pawilon „Afrykarium”. Jest to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy Czarnego Lądu. W akwariach i basenach są prezentowane zwierzęta zamieszkujące plażę i rafę koralową Morza Czerwonego, Kanał Mozambicki, rzekę Nil, Wielkie Rowy Afrykańskie, Namibię,  dżunglę i dorzecze Kongo. Największe wrażenie zrobił na zwiedzających podwodny 18 metrowy kanał, gdzie można było zobaczyć rekiny, płaszczki i inne duże ryby w swoim naturalnym ekosystemie.

Wycieczkę zorganizowały i sprawowały opiekę: mgr B. Głuch, mgr A. Haczek