piątek, maj 17, 2024

„Młodzi głosują” – Szkolne Wybory Parlamentarne

Samorząd Uczniowski naszej szkoły oraz Szkolne Koło Europejskie, przeprowadziło w szkole młodzieżowe wybory parlamentarne.

Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Program„Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Celem akcji jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym i zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach.
Organizując w swojej szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską.

W trakcie udziału w projekcie „Młodzi głosują” uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat ordynacji wyborczej, uczestnictwa obywatelskiego oraz przygotować i przeprowadzić w szkole wybory. W skład Szkolnej Komisji Wyborczej weszli: Mateusz Stec, Tomasz Kasza,  Paweł Dryja. Wynik młodzieżowych wyborów oraz sprawozdanie z realizacji programu, zostało przesłane organizatorowi.

Koordynatorem akcji była: mgr Beata Głuch-opiekun SKE, mgr inż.J. Płasocińska – opiekun Samorządu Uczniowskiego.