piątek, maj 17, 2024

Jubileusz szkoły - 55 lat minęło

Jesteśmy cenioną szkołą, która kształci w bardzo atrakcyjnych  i poszukiwanych na rynku pracy zawodachbudowlanych, mechanicznych i usługowych.

Od zawsze związani jesteśmy z dzielnicą – Nowa Huta, a naszym organem prowadzącym jest wiodąca krakowska firma PBP „Chemobudowa – Kraków” S.A.

9 października 2015r. w salach Nowohuckiego Centrum Kultury obchodziliśmy jubileusz 55 – lecia powstania naszej szkoły. W uroczystości uczestniczyli  uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: Aleksander Palczewski – Małopolski KuratorOświaty, Wojciech Wojtowicz – Prezes Zarządu PBP „Chemobudowa – Kraków”S.A., radny Miasta Krakowa, Józef Pilch – dyrektor PBP „Chemobudowa – Kraków”S.A., radny Miasta Krakowa, Mieczysław Trojan – członek Zarządu PBP „Chemobudowa – Kraków S.A., Stanisław Moryc – przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII, Zdzisław Kuczyński – przewodniczący Zarządu Okręgu Związku Zawodowego „Budowlani”, Piotr Ziomek – kierownik Działu Kadr i Zatrudnienia PBP „Chemobudowa – Kraków S.A.

Ważną częścią uroczystości było odznaczenie szkoły Złotą Odznaką „Zasłużony dla budownictwa”, natomiast nauczycielom i pracownikom naszej szkoły: mgr B. Głuch, inż. M .Kubat, inż. H. Błachacz, E. Zielińskiej Minister Infrastruktury i Rozwoju, przyznał odznaczenia „Za Zasługi dla budownictwa”.

Przedstawiciele Zarządu i Dyrekcji PBP „Chemobudowa – Kraków” S.A. wraz z życzeniami, przekazali na ręce dyrektora szkoły mgr Marian Bednarka specjalny pamiątkowy puchar. W trakcie uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Imprezę zakończyła część artystyczna przygotowana przez mgr K. Gargulę i mgr K. Swałdek oraz uczniów klasy 2ta i 2tb. Miłym akcentem była Gala Szkolnych Oskarów. Do tej sympatycznej nagrody uczniowie nominują wybranych nauczycieli. Obecni na jubileuszu goście otrzymali t-shirty z logiem szkoły. Uroczystość przygotowała i prowadziła mgr B. Głuch.