poniedziałek, maj 06, 2024

Akcja „Góra Grosza”

Jak co roku, mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Góra Grosza”. Celem na który zbierane były drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Przekazane przez uczniów monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje. Dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za każdy grosz przekazany w ramach akcji.

Odpowiedzialna: Sabina Bałas-Gąssowska